SŁABSZA PROGNOZA DOLAROWA REKOMPENSUJE NIEDŹWIEDZIE BITCOIN’A Z 3/2020 ROKU.

Wejście Bitcoin eyes w trzeci kwartał to znaczący spadek, ponieważ akcje S&P 500 odnotowały 45-procentowy spadek zysków kwartalnych.
Korelacja pomiędzy kryptokur walutą a amerykańskim indeksem porównawczym w ubiegłym tygodniu osiągnęła rekordowy poziom.
Niemniej jednak, oba rynki ryzyka mogą ograniczyć ich negatywny wpływ na słabnącą perspektywę dolara amerykańskiego.
Analitycy ostrzegali, że w najbliższych miesiącach greenback może ulec załamaniu.
Krótkoterminowa prognoza Bitcoin’a na trzeci kwartał jest zasadniczo nieefektywna ze względu na nadmierną zależność od S&P 500.

Obydwa benchmarki są dostosowane do siebie nawzajem od czasu, gdy spadły razem w marcu 2020 r. na globalnym rynku. Zwłaszcza w ostatnich tygodniach korelacja pomiędzy nimi wzrosła do rekordowych poziomów, według danych zebranych przez Skew, platformę analizy rynku.

s&p 500, bitcoin, korelacja
Bitcoin-S&P 500 1-miesięczna zrealizowana korelacja bije rekordy wysokości. Źródło: Skylenie

S&P 500 ma obecnie 0,94 procent strat rok do roku, po około 43 procentowym rajdzie wycofywania się z trasy z 23 marca.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Bitcoin również odzyskał ponad 140 procent z rajdu 12 marca nadir. Teraz utrzymuje swój dotychczasowy wzrost o ponad 27 procent. W związku z tym, jeśli S&P 500 ma tendencję do korygowania niższego poziomu, jak Bitcoinista objęte tutaj, może pozwolić inwestorom na pokrycie części ich strat poprzez sprzedaż Bitcoin, zyskownego aktywa do tej pory w roku.

Jednak pomimo niedźwiedzich perspektyw, inwestorzy Bitcoinu nadal dostrzegają ograniczony ruch w dół z powodu osłabienia suwerennych walut.

RYZYKOWY DOLLAR

Nic Carter, partner w Castle Island Ventures, stwierdził w tym tygodniu, że widzi ogromne możliwości dla Bitcoina, ponieważ suwerenne waluty zawodzą. Zacytował rosnący dług na rynkach wschodzących, który może skończyć się na „dziesiątkach lub setkach milionów ludzi“.
„I dla niektórych z tych ludzi, będą mogli użyć kryptońskich szyn finansowych, aby wyjść ze swojej suwerennej lokalnej waluty i mogą udać się do Bitcoin“, dodał Carter. „Mogą jechać do dolara.“

Ale nawet Greenback walczy z szeregiem słabych podstaw, tak mówią analitycy z Credit Suisse, BNP Paribas, Deutsche Bank i Société Générale. Światowa waluta rezerwowa jest zagrożona spadkiem w najbliższych miesiącach.

my dollar, bitcoin, krypto waluta, my dollar index
Indeks dolarowy jest w swobodnym spadku po doładowaniu w marcu 2020. Bitcoin spadł w tym samym miesiącu. Źródło: TradingView.com

Shahab Jalinoos, globalny szef strategii walutowej w Credit Suisse, powiedział, że dolar amerykański może osłabić się bardziej od swojego wysokiego poziomu z marca 2020 roku. Jako kluczowe niedźwiedzie katalizatory wymienił eskalację zagrożeń politycznych i zdrowotnych w USA, a także drastyczne cięcia stóp procentowych i zalew płynności wprowadzony przez Rezerwę Federalną.

„Gwiazdy zrównały się, aby dolar bardziej osłabł“ – powiedział Jalinoos FT. „USA po prostu stoją w obliczu większego ryzyka niż inne duże gospodarki w tym momencie.“

Dolar jest również mniej atrakcyjnym schronieniem dla inwestorów zaangażowanych w obligacje. Przy stopach spadających prawie do zera, nie ma odpowiednich zysków z obligacji państwowych. Jest to również jeden z powodów, dla których inwestorzy przenoszą się na ryzykowne rynki, takie jak Bitcoin i S&P 500.

KOMPENSOWANIE NIEDŹWIEDZIA BITCOIN

Słabsze perspektywy dla dolara mogą okazać się korzystne dla Bitcoina.

Krypto waluta jest od dawna uważana za bezpieczną przystań dla inflacyjnych aktywów trwałych. Inwestorzy instytucjonalni, w tym Paul Tudor Jones, również zdecydowali się zainwestować w instrumenty pochodne kryptokurwaluty jako zabezpieczenie przed nieubłaganym drukiem pieniędzy Fed.

us dollar, bitcoin, cryptocurrency, us dollar index, btcusdt, btc usd
Ceny Bitcoinów zaczęły się odbudowywać od czasu obniżenia się indeksu dolara amerykańskiego. Źródło: TradingView.com

W międzyczasie S&P 500 chce zmniejszyć część swoich ostatnich zysków, ponieważ dane FactSet wskazują na 45-procentowy spadek zysków kwartalnych. Bitcoin może pójść w ich ślady, tylko po to, by odzyskać swoją byczą świadomość wobec zasadniczo słabszej perspektywy dolarowej.